Poslední jízda státního vlaku na Moldavu v Krušných horách

vlak dubi22

Dubí – Poslední jízda státních vlaků Českých drah na Moldavu rozesmutnila řadu příznivců moldavské železnice, kteří se přišli v sobotu na nádraží v Dubí symbolicky rozloučit s vlaky tohoto dopravce. Dojem z loučení a poslední jízdy umocnila kulisa zatažené oblohy. Podnik ČSD a později České dráhy, tady zajišťoval dopravu svými soupravami od roku 1892, dlouhých 130 let. Na jejich jízdu romantickou krajinou Krušných hor bude vzpomínat s nostalgií řada generací. V sobotu 10. prosince tudy vlaky s logem ČD projely na Moldavu naposledy.

Manželé Karel a Ladislava Našincovi, kteří pečují o dubské nádraží, vytvořili v rámci události pro návštěvníky útulné zázemí. V čekárně roztopili kamna, ze kterých sálalo příjemné teplo. Nazdobený stromek lákal děti, stejně jako stůl obložený vánočními dobrotami, které provoněly celou čekárnu. A protože Našincovi mají ve zvyku návštěvníkům při každé akci nabídnout nějakou novinku, naposledy to byla nová poštovní schránka, došlo na překvapení i tentokrát. Karel Našinec odhalil novotou zářící nádražní hodiny.

Od neděle 11. prosince začne platit nový jízdní řád. Spolu s ním přestanou do stanice Dubí zajíždět vláčky s logem ČD. Na trati Most – Moldava v Krušných horách je nahradí osobní vlaky dopravce Railway Capital. V případě spěšných vlaků na trati Ústí nad Labem – Moldava v Krušných horách se o zajištění dopravy postará společnost GW Train Regio. Nový jízdní řád bude platit do 9. prosince 2023.

zdroj:e-chomutovsko.cz

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email