Slovo zastupitele Ladislava Kosána

Ladislav Kosán se narodil v Příbrami, rodiče pocházeli z vesnic v okolí Příbrami, základní školu vyšel v Žatci, stejně jako gymnasium. Ve škole byl aktivní, sportoval a odmaturoval s vyznamenáním. V roce1984 na právnické fakultě absolvoval rigorózní řízení a získal akademický titul JUDr. V témže roce začal pracovat na Okresní prokuratuře v Chomutově. Postupně vykonával všechny oblasti činnosti tohoto orgánu, včetně problematiky státní správy a samosprávy. V roce 2021 odešel do důchodu a opustil státní službu, která mu bránila se veřejně angažovat po celý život pracovní kariéry.

V letošních volbách kandidoval Ladislav Kosán za stranu Právo, Respekt, Odbornost (Strana PRO)  do zastupitelstva města Chomutova a stal se zastupitelem.

Jak vnímáte nový rozměr veřejného dění v Chomutově z pohledu opozičního zastupitele?

Někdo je v opozici, někdo v koalici. Vnímám to jako klasickou situaci při rozdělení politické moci. Je předčasné něco předjímat, ale teprve čas ukáže, jak bude pracovat nové zastupitelstvo včetně opozice, které nemá takové možnosti jako koaliční většina.

Co nabízíte jako zastupitel města občanům z pohledu strany PRO, za kterou jste jako nezávislý kandidoval v Chomutově?

Šli jsme do voleb s volebním programem, který byl dobrý a občané rozhodli ve volbách. Jedním z bodů bylo vrátit městské lázně zpět občanům, aby sloužili svému účelu jako dříve. Víme, že současná koalice má na celou věc jiný názor a chce udělat z lázní moderní knihovnu.

Myslím, že by o tak zásadním tématu mohli rozhodnout občané například v referendu, je to významný zásah a referendum je jedna z možných cest, jak spolehlivě zjistit vůli občanů.

Jaký jste měl pocit z prvního zastupitelstva?

Jsem nováčkem, ale nic mě nemůže překvapit. Jen mě zarazilo, jak se rychle se odhlasovaly orgány města. Kandidáti se nepředstavovali, bylo všechno předem připravené. Preferoval bych, aby se lidé dozvěděli o kandidátech více, aby se veřejně představili a lidi věděli kdo je zastupuje.

Zarazil mě postup při hlasování zastupitelů, který reflektoval více na stranické preference. Na téma odbornost a zkušenosti kandidáta se vůbec nehovořilo.

Jako nováček jsem kandidáty neznal, proto jsem byl překvapen, jak automaticky byli bez dalšího zvoleni a nevedla se ani žádná diskuse, ani se žádný kandidát všem kolegům a občanům nepředstavil.

Očekával jsem od primátora města nějakou slavnostní řeč, například o vizích, prioritách, nebo jeho názorech na budoucnost města. Zarazilo mě, že nic takového na zastupitelstvu nezaznělo.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email