Kaufland v Chomutově opravuje padající zeď

kaufland chomutov 01

Opěrná zeď blíže k silnici je v majetku městu a podpírá část svahu a druhou zeď pod parkovištěm, kterou vybudoval řetězec. Ale před čtyřmi lety se část svahu sesula a začala tlačila na spodní zeď. Následkem sesuvu vyvolaného stavebními pracemi hrozilo její zřícení do silnice.

Město uhradilo zabezpečovací práce a podepření hroutící se zdi, protože statik vyhodnotil, že hrozí akutní zřícení. Obě strany se začaly přít o příčinu, které stanoví následně toho, kdo zajistí a zaplatí opravu.

Po čtyřech letech dohadů konečně opravují dělníci padající zeď. S rekonstrukcí začal obchodní řetězec, který vše donedávna odmítal. Práce mají být podle všeho hotové v březnu příštího roku.

Město chce dále po řetězci uhradit i náklady, které vynaložilo před čtyřmi roky, kdy se zabezpečovací práce vyšplhaly zhruba na milion korun. Protože jednání nikam nevedlo, tak město podalo na firmu žalobu. Podle mluvčí Kauflandu se firma s městem snaží dohodnout a vede s ním jednání, jehož s cílem je nalézt společné řešení ke spokojenosti obou stran.

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email