Nevíte kolik občané zaplatí za nadšenost pro zelené srdce města

projekt

Politické vize Davida Dindy, náměstka primátora pro rozvoj a investice jsou dokonale propracovaným marketingem, který se okázale prezentuje včetně jeho vizuální reklamy na veřejných stránkách města Chomutov, (chomutovskypark.cz).

Však to podstatné, kromě naprosto úchvatné prezentace zajímá občany to základní, a to je kolik stojí architektonické studie a mnoho dalších projektových dokumentací, kolik jich skončí po zaplacení v koši, kdo je pro město (Dindu) tvoří a z jakého politického zadání vychází, ale také na kolik pompézní práce a celý marketing okolo toho občané Chomutova zaplatí.

Jasné informace o cenách, které politici utratili a následně hodlají utratit už nelze nalézt a přitom peníze jsou základní předpoklad k tomu, aby se občané mohli zapojit do celého procesu a dát politikům jasnou zpětnou vazbu, zdali to, co chystají a za kolik, bude na pochvalu nebo ne.

Nebo politici už po volbách o názor občanů nestojí?

Podle výsledku voleb je všem jasné, že Nový Sever ztrácí zájem voličů nejen kvůli chování svých politiků, které se projevilo oslabením o tři mandáty, ale také nesrozumitelnou a zavádějící komunikací s veřejností. Dnes je Nový Sever v koaličním projektu  s hnutím ANO2011 jen chudým příbuzným, který mohou okamžitě vyměnit další subjekty už jen proto, že byly ve volbách úspěšnější.

I přesto jede „novoseverský“ a  jednostranný marketing dál.    


„V uplynulé dekádě čelil Městský park v Chomutově složitému období. Chátrající budova lázní, opuštěný fotbalový stadion a řada větších či menších nekoncepčních zásahů už roky píší nelichotivý příběh místa, které má potenciál stát se zeleným srdcem našeho města. Za každým nedostatkem je ukryta příležitost.

Prostřednictvím této studie se nesnažíme odhalit pouze příležitost k rehabilitaci samotného parku, ale především příležitost vidět místa okolo nás v širších souvislostech. Máme před sebou skvělou možnost vytvořit v centru města novou zelenou čtvrť plnou společenského života, odpočinku a městského bydlení.

Konverze bývalých městských lázní na multifunkční objekt s moderní knihovnou a aktivitami v oblasti neformálního a zážitkového vzdělávání, kreativního průmyslu a digitálních technologií přinese místu potřebný každodenní život. Rekonstrukce a rozšíření sportovní haly podle principů energeticky pasivních budov přivede do centra další sportovce. Výstavbou městského bytového domu jako první energeticky aktivní budovy ve městě vznikne moderní prostor k životu pro dvě stovky místních lidí přímo v zeleném centru města. K tomu o pětinu větší park než je jeho stávající rozloha. Nové vodní plochy. Zázemí pro rodiny s dětmi. A hlavně: celkový koncept chytrého parku, který využívá modrozelenou infrastrukturu a technické inovace, dokonale hospodaří se srážkovou vodou a je připraven přizpůsobit se globálním změnám klimatu.

Jsem přesvědčený, že naplnění vize „low carbon district” v samotném centru Chomutova může výrazně přispět ke společenským změnám v celém našem regionu,“ sděluje na veřejných stránkách města politik Dinda, který má v gesci rozvoj a investice města Chomutov.


Uhlazené klišé, které je Dindovi naprosto cizí se ani omylem neslučuje s jeho veřejným politickým vystupováním. Spíš než věcnou  a odbornou nabídku občanům, představuje více populistickou bublinu, které už téměř nikdo nevěří.

Fakt je, že u politika Dindy naprosto absentuje jak  odbornost, tak zkušenost, není ani jedním předpokladem pro dobrou práci. Politik, který nemá žádnou kvalifikací pro gesci rozvoje a investice  je pouze politická figurkou ovlivňovanou více emocemi, než odborným znalostmi a dovednostmi.

Hnutí ANO si díky vazalské pozici svého koaličního partnera z něj může udělat kdykoli fíkový list, pokud nepřevyšují mezi politiky osobní zájmy zákulisních hráčů a kmotrů, před zájmy veřejnými.

Podle zákulisních informací se o koaliční projekt zajímají podnikatelé, kteří jsou penězovody přímo, či nepřímo napojeni na městské veřejné peníze. O chomutovské chobotnici naše redakce už v minulosti informovala a zdá se, že povolební koaliční spolupráce je dál podpírána dalšími hráči  skrytými za oponou místní politiky a podivuhodném rozdělování veřejných peněz v řádech miliónů korun.


Poznámka redakce

Aktuálně se vyhodnocují další podněty občanů, které mohou být pro veřejnost dalším šokujícím překvapením, nikoli však pro mnoho podnikatelů, kteří jak se zdá mají o klientelismu a korupci v Chomutově jasno a rozhodli se dát najevo, že hospodaření politiků není vůbec v pořádku.  

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.