Doprava Ústeckého kraje zdraží

Ústecký kraj – Doprava Ústeckého kraje (DÚK) připravuje k novému roku úpravu jízdních řádů. Můžete se také těšit na nového dopravce, který bude jezdit ve třech západních oblastech našeho kraje. Společnost Umbrella bude provozovat autobusové linky na Mostecku, Chomutovsku a v oblasti Kadaň-Žatec. Mimo jiné pak některé vlakové společnosti uvedou do provozu modernizované jednotky v barvách DÚK.

Politici z Rady kraje už schválili, že od 1. ledna příštího roku dojde k plošnému zdražení všech jízdenek Dopravy Ústeckého kraje.

  • Jednotlivé jízdné zdraží o 24%
  • Jednodenní síťová jízdenka zdraží o 21%
  • 7denní jízdné zdraží o 16%
  • 30denní jízdné zdraží o 10%
  • 90denní jízdné zdraží o 8%

Z důvodu rychle rostoucí inflace a díky tomu i rostoucích nákladů dopravců se jedná o nevyhnutelný krok ze strany Ústeckého kraje.

„Rádi bychom i nadále udrželi komfort a četnost našich spojů, tak abychom vyhověli co největšímu množství cestujících, což znamená nutnost zvýšit příjmy z jízdného. Kraj totiž za stejný rozsah provozu dopravy i tak zaplatí dopravcům kvůli rostoucím cenám energií a pohonných hmot asi o 300 milionů více,“ uvádí webové stránky DÚK.

Zvýšení cen se dotkne všech, ale budou patrné rozdíly ve vztahu k druhu jízdenek. U cestujících, kteří využívají DÚK pravidelně se vyplatí si pořídit jednu z časových jízdenek, Ty i  po zdražení, vyjdou oproti jednotlivým jízdenkám výhodněji.

Další variantou jak ušetřit na jízdném bude i nová roční časová jízdenka, která vyjde levněji, než kdybyste si pořídili čtyři devadesáti denní jízdenky za současnou cenu. Kdo si roční časovou jízdenku pořídí, tak se vyhne zdražení úplně. Roční jízdenka bude k dispozici pouze v mobilní aplikaci DÚKapka nebo ji bude možné nahrát na kartu v informačních kancelářích prodejců.

Nově bude možné využívat jednotlivé jízdné i jako zpáteční jízdenky v době časové platnosti jízdenky. Pokud někam cestující pojede jen na otočku, tak můžete vše zvládnout s jednou jízdenkou, a tak ušetřit.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email