Jak dopadne téma městských lázní

Chceme zpět městské lázně, říká Zdeněk Vaňkát

Do komunálních voleb v Chomutově úspěšně kandidovat bývalý policista a fotbalový rozhodčí Zdeněk Vaňkát, jako lídr SPD s podporou strany Právo, respekt odbornost (PRO). 

Zdeněk Vaňkát se chte podílet na realizaci prospěšných věcí pro občany Chomutova. SPD vnímá realitu současnosti a nabízí přijatelná a srozumitelná řešení pro lidi, ale nejspíš skončí v opozici.

Jedno z témat, s kterým jsme šli do voleb byla revitalizace Městských lázní.

Jsem přesvědčen, že Chomutovské městské lázně prostě do Chomutova patří. Varianty tipu, že by se měly zbourat, prodat, udělat z nich knihovnu nebo jiné, jsou podle mého názoru velkým zásahem do historie města. Myslím, že lázně by měly sloužit dál svému účelu už jen, proto, že se jedná o účelovou stavbu, která může dál plnit svou funkci. Věřím, že se nám to podaří prosadit i z lavic opozice. Chomutováci si to zaslouží,” říká Zděněk Vaňkát, lídr kandidátky SPD s podporou strany PRO a zvolený zastupitel města Chomutov. 

Městské lázně – Chomutov. Máme plán pro lidi.

 

„Navrhujeme rekonstrukci, která nepůjde jen z chomutovské kasy. Náš plán je oslovit NSA, ČUS, evropskou unii a navázat příhraniční spolupráci, protože 50m bazén nikde kolem hranic v dosahu není. Tyto instituce už jednou osloveny byly, ale město to nedotáhlo do konce. Mohlo by tak vzniknout velké rekreační a sportovní centrum pro severozápad Čech a část Německa. Na to navazuje turistický ruch, který by mohl pozitivně ovlivnit podnikatelské prostředí, zlepšit úroveň služeb a zvýšit příjem do městské pokladny,“ říká zastupitel Vaňkát.

  • proto, aby se mohli čerpat různé dotace a využít finančních toků, tak by se měl založit spolek, který může žádat napříč (jak evropské dotace, tak od státu)
  • místo bývalého fotbalového hřiště chceme 400m in-line dráhu kolem dokola v létě a v zimě to zamrazit pro zimní bruslení, uprostřed hřiště udělat streetworkoutové hřiště s bistrem
  • studie na přestavbu lázní už jednou byla zadaná a nebyl problém to zrealizovat, ale nezrealizovalo se to
  • mohli by se udělat pádlovací trenažery, které v Chomutově nejsou a místní kanoisté spolupracují s příhraniční oblastí + do toho jsou zapojení tělesně postižení
  • může se to využít pro velkou škálu sportů
  • fitness, rehabilitace, restaurace, wellness, bazén, pádlovací trenažér, in-line a zimní bruslení venkovní, streetworkououtové hřiště venkovní, venkovní bazén, propojit starý sporťák s lázněmi, aby mohli sportovci přejít suchou nohou do lázní
  • kvůli energiím, které jsou neúnosné, by se na střechu městských lázní postavily solární panely, které by popoháněly tepelné čerpadla a tím by se vytápěly městské lázně + svítilo
  • odhadovaná rekonstrukce by vyšla na cca 300 milionů
  • můžou se zde pořádat mezinárodní plavecké závody
  • mohlo by se tu udělat přepažení bazénu na 25m z 50m, které doposud nikde v republice není

“Kritizujeme počínání současných radních města dlouhodobě a dnes už máme první anketu, která jasně ukazuje, že současní politici nerespektují občany. Anketa jasně ukázala, že nejen mi chceme zpět Městské lázně, ale přeje si to jasná většina občanů, kteří hlasovali v anketě s názvem “Co se zavřenými městskými lázněmi v Chomutově?”

Jsem rád, že lidé chtějí obnovit tradiční architekturu, která potřebuje hlavně moderní technologie, aby se mohlo vše vrátit k poskytování služeb. jak tomu bylo dříve. Jde jen o to, aby moderní technologie více sledovaly budoucí provozní náklady a byly zajištěny příznivé podmínky pro návštěvníky, kteří přijdou třeba jen zrelaxovat.

Nejen, že si to místní zaslouží, ale vnímáme to jako jediné možné řešení, které městu vrátí nejen žádané služby, ale padesát metrů dlouhý bazén může přilákat i zahraniční a mimoměstské návštěvníky. Takový bazén není široko, daleko. Kromě služeb našim občanům může nabídnout opravený areál uskutečnění například plaveckých závodů, protože splňuje základní kritérium a tím je délka.

„Děkujeme našim voličům. Chceme, aby politici respektovali názory občanů,“ říká zastupitel Zdeněk Vaňkát.

autor: MiRi


 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email