Orgány činné v trestním řízení prověřují oznámení, týkající se hospodaření města.

Praktiky současných politiků a jejich angažování se v politických orgánech města a veřejných obchodních společnostech se probírají v médiích dnes a denně.

Chomutovští  politici se v několika případech pohybovali takřka na hraně zákona. Asi nejzajímavější jsou situace, kdy činní politici rozdělují veřejné peníze a zároveň zastupují společnosti, které veřejné peníze přímo konzumují, nebo je přesouvají dál na konečné příjemce s vazbami, které by mohly zajímat orgány veřejné moci.

Střety zájmů u některých politiků jsou tak významné, že i naprostý lajk zcela jasně vidí, jak si politici za přispění kolegů posouvají veřejné peníze na místa, kde je dál potichu utrácí.


Oznámení hovoří cca 30 mil Kč a cca 200 tis. Kč, kde okruh zájmových osob nemusel vždy jednat ve prospěch občanů města Chomutov a postupovat s péčí řádného hospodáře.

V trestním oznámení je zmíněn politik Milan Štefanov (Nový Sever). Další osobou, která je  v trestním oznámení zmiňována je primátor Marek Hrabáč (ANO).  Oba politici byli součástí vládnoucí chomutovské koalice v létech 2018-2022 a podle posledních informací hodlají tyto politické subjekty okázale ve spolupráci pokračovat.

Oznámení se týká zpronevěry, porušení povinností při správě cizího majetku, dojednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, pletichy při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži.


K článku se váží následující příspěvky:

Politické aktivity Štefanova mohou být zlatý důl

Kam vedou chapadla chomutovské chobotnice

Záchranáři na “Kamenčáku” jsou několik let bez vodních skútrů

Zastupitelé posvětili podnikateli z Chomutova obchod století

Je primátor Hrabáč dobrý hospodář?

Reklamní vitríny v rukách náměstkova švagra

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email