Spackaná rekonstrukce Aquasvěta, politiky straší dodnes

Před deseti lety nechal Chomutov postavit oblíbený bazénový komplex Aquasvět, ale ten se dodnes potýká s provozními problémy a nedostatky. Současní politici rozhodli o rekonstrukci, která měla nedostatky odstranit , ale po otevření zhruba za dva měsíce byly odhadnuty škody za více než 20 milionů korun.

„V průběhu provozu se postupně zjišťovalo, že některé věci je potřeba opravit a udělat znovu,“ uvedl  do médií náměstek primátora David Dinda (Nový Sever). Dělníci rekonstruovali podlahovou hydroizolaci, ta původní způsobila, že voda prosakovala do spodních pater, způsobovala plísně a odlupování omítky. „Teď jsme tedy aspoň, aby měla veřejnost pocit, že se něco dělalo, změnili barevnost obkladů,“ řekl náměstek pro ČTK a dodal, že téma Aquasvěta způsobuje rozruch mezi místními i politiky.

Už jen fakt , že oprava, která byla reklamována a nebyla zhotovitelem akceptována svědčí o tom, že celé zadání, včetně stavebního dohledu, který museli politici schválit úplně nabylo v pořádku.

Původně laciné řešení se ukázalo jako mylné, protože v průběhu prací se ukázalo, že stav byl daleko horší, než se předpokládalo. Navíc se kvůli vícepracím se rekonstrukce protáhla.

Schválené práce měly původně vyjít na necelých 20 milionů korun, ve finále ale zaplatí město 24 milionů korun.

Za Aquasvět  v Chomutově je politicky odpovědný náměstek David Dinda (Nový Sever), který do médií vyvolával, že se bude s dodavatelem soudit.

„Náklady narostly, protože se proti původnímu plánu musely mimo jiné udělat znovu i odtokové žlaby kolem bazénů v obou halách.

O tom, že jejich kvalita byla špatná nejspíš Dinda před rekonstrukcí nevěděl.

Jak byl proveden stavebně technický průzkum a kdo za něj byl odpovědný už politici nezveřejnili, ale faktury platili dál.

O stavbě nového areálu na Zadních Vinohradech rozhodli politici už v roce 2008. V rámci nevyužitých bývalých kasáren v okrajové lokalitě města se do Integrovaného plánu rozvoje města naplánovalo a vybudovalo nové centrum kultury a sportu.

 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email