Politici prodaly majetek města Chomutov za více než 58 miliónů

Vždy před volbami je to správné období na bilancováni. Protože mnozí občané lamentují, že neviděli nic z toho, čím by se současní politici mohli pochlubit. Kromě masivního utrácení veřejných peněz z kapes daňových poplatníků se politici žádným úctyhodným způsobem do paměti lidí nezapsali.

Proto si naše redakce udělala pár dotazů do veřejných zdrojů a vypadlo zajímavé číslo za prodej majetku občanů města Chomutov, které po načítání slušně nabobtnalo.

Je samozřejmé, že se prodávají pozemky na stavby rodinných domů, bytů, nebo pozemky pod nemovitostmi soukromých vlastníků, kteří chtějí vypořádat svůj majetek z dob vlády komunistů, kdy pozemky a stavby na nich mohly mít jiného majitele.

Další případy jsou pozemky sloužící státu na výstavbu komunikací a další infrastruktury.

Kromě naprosto  potřebných věcí se ale odehrály prodeje pozemků, které spíš zajímavým způsobem okatě nahrávají soukromým osobám, které od chomutovských politiků koupili za nápadně výhodných podmínek rozsáhlé pozemky.

Jak nevýhodné či výhodné bylo hospodaření chomutovských politiků bude nejspíš vyšetřovat policie, protože v průběhu zpracovávání  podkladů, které došly do redakce se ukázalo, že takové informace už náleží orgánům činným v trestním řízení,  a i přes dotazy redakce na kontraverzní prodeje a hospodaření s městským majetkem politici mlčí.

Částka, ke které se naše redakce dobrala  58, 5 miliónů korun , ale protože byla uzavřena celá řada smluv o smlouvách budoucích, nemusí být toto číslo z daleka konečné.

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email