Ing. Pavel Umlauf, MBA, předseda hnutí Správná volba PRO Zdraví a Sport

Pavel Umlauf se narodil 18. dubna roku 1970 v Chomutově. V roce 1988 dokončil Střední průmyslovou školu stavební v Kadani, v roce 2014 Vysokou školu finanční a správní, o.p.s. obor ekonomika a managment a v roce 2016 Master of Business Administration (MBA).

V roce 2002 se oženil s ženou Michaelou, která je dodnes jeho životní oporou.  Společně vychovali syna Pavla a dceru Šárku.

Odbornou praxi zahájil ve stavebních společnostech sídlících v Ústeckém kraji. V roce 2012 založil společnost, ve které dodnes pracuje v pozici projektového manažera.

Jeho zájmy se postupem času s přibývajícím věkem dětí měnily.  Kladný vztah k lyžování a horám rozhodl o jeho volnočasových aktivitách.  Aktivně se zapojil do chodu lyžařského oddílu TJ Klínovec, kde se stal předsedou oddílu. Zasloužil se, že dodnes lyžařský oddíl vychovává lyžaře na republikové úrovni.

Nyní je jeho koníčkem práce a pokud zbyde trochu času, tak se věnuje své rodině a psovi (zlatému retrívrovi).

 

Co Vás ovlivnilo kandidovat do zastupitelstva města?

Narodil jsem v Chomutově a pravděpodobně zde i umřu. Kladu si někdy otázku, co můžu pro město, kde prožiji celý život učinit? Rád bych si na tuto otázku uměl odpovědět. Zlom v mém rozhodnutí kandidovat do zastupitelstva způsobil stav chomutovské nemocnice, do které jsem v roce 2018 docházel. Dnes můžu, a zřejmě i na základě naší kritiky konstatovat, že v současné době se do nemocnice investují pro její zlepšení finanční prostředky. Což považuji za kladný přístup. Otázka je, zdali to však stačí? Za naše hnutí říkám, že nestačí pouze nemocnici modernizovat, ale musíme minimálně zabezpečit lékařskou péči v odborných pracovištích, které u nás byly a dne nejsou. (viz. program hnutí na www.spravna-volba.cz).

Proč jste nevstoupil do známe politické strany či hnutí?

Neznám struktury a provázanosti politických stran a hnutí s lobbisty či jinými, kteří veřejnou správu zneužívají (v současnosti tento problém řeší hnutí STAN). Přesto jsem nechtěl jen kritizovat a ukazovat na to, co vše bych uděl jinak. Proto jsem se rozhodl a oslovil blízké okolí, zdali by někdo neměl zájem pro život v městě Chomutov něco udělat. Dnes mohu říci, že se nám podařilo oslovit mnoho osobností v různých oborech. Některých našich kandidátů si velice vážím a děkuji jim, že chtěli a chtějí Chomutovákům zlepšit žití v Chomutově.

Jste zakladatelem vlastního hnutí.

Ano založili jsme hnutí, ve kterém jsou pouze lidé žijící v Chomutově. Nejsme pravicová, levicová či středově orientovaná strana. Neopíráme se parlamentní strany. Ale jsme občané Chomutova. Žijeme tu a není nám život v Chomutově lhostejný. Klademe důraz na osobnosti našeho města, kteří jsou úspěšní ve svých profesích, kde ukazují své schopnosti a charakter.

Cítíte se být politikem?

Necítím se být politik. Jsem pouze občan Chomutova, který by rád pomohl. Nenávidím intriky, lháře či podvodníky. Již staří Egypťané, aby udrželi pořádek a vybudovali svět, který obdivujeme dodnes, používali velmi přísné zákony (velmi přísné tresty). Jejich systém přežil přes 3000 let.

Máte nějaký vzor?

Žádný politik není bez chyb, i když většina z nich to tak nevnímá. Pro mě jsou vzorem ti politici, kteří nemyslí na svou kapsu, ale myslí na prosperitu města a okolí. Pokud bych měl jmenovat, tak bych řekl Václav Havel. Žádný jiný český politik nedokázal propagovat ve světě svou vlast víc, nežli on. 

Co byste chtěl změnit ve městě?

Co bych změnil? Je toho poměrně mnoho. Pokud Vás to zajímá, co vše bychom rádi změnili, prosím koukněte se na naše stránky (www.spravna-volba.cz). Doufám, že nám voliči dají šanci a my ukážeme že to myslíme vážně. Za to jim děkuji, děkujeme.

 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email