Čeká nás ochlazení a déšť

Po oteplení na začátku týdne, kdy se může teplota dostat až na 24 stupňů Celsia, se v polovině týdne ochladí. Ve středu a ve čtvrtek bude také pršet. Nejchladněji bude o víkendu, kdy by se teploty přes den neměly dostat nad 15 stupňů, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v týdenní předpovědi. Po deštivějším nynějším týdnu bude po polovině září srážek spíše ubývat, vyplývá z měsíčního výhledu ČHMÚ. V týdenním průměru nejvyšších teplot se ochladí až počátkem října. 

Přes střední Evropu začne postupovat od západu mělká brázda nízkého tlaku vzduchu a s ní související studená fronta se bude vlnit, uvedl ČHMÚ. Ke konci týdne bude do ČR za studenou frontou proudit studený a vlhký vzduch od severozápadu až severu. 

Nejvyšší denní teploty dnes vystoupaly na 17 až 21 stupňů Celsia, na severovýchodě ČR bylo chladněji. Tepleji až 24 stupňů bude v úterý, obloha by měla být oblačná až polojasná. 

Ve středu se ráz počasí změní. Převážně zatažené nebe postupně přinese na většinu území ČR déšť. Oblačný a deštivý bude také čtvrtek, kdy by ale mělo srážek už postupně ubývat. Teploty se mají ve středu dostat maximálně ke 21 stupňům Celsia, ve čtvrtek ke 20 a na jihovýchodě ke 22 stupňům. 

Pátek meteorologové očekávají převážně oblačný, místy s přeháňkami. Teploty mají zůstat pod 20 stupni Celsia. Na přeháňky nebo déšť by se lidé měli připravit i během víkendu, denní maxima zřejmě nepřesáhnou 15 stupňů Celsia. 

Srážkově by měl být nynější týden nadprůměrný, příští průměrný a dva týdny koncem září a počátkem října průměrné až podprůměrné, uvedl ČHMÚ v měsíčním výhledu počasí. „Týdenní průměry nejvyšších denních teplot předpokládáme v prvních třech týdnech předpovědi kolem 18 stupňů Celsia, ve čtvrtém týdnu (3. října až 9. října) kolem 16 stupňů,“ doplnil. 

Průměrná teplota ve čtyřech týdnech ode dneška do 9. října stanovená na základě měření mezi roky 1991 a 2020 je 12,5 stupně Celsia. Srážek v tomto období spadne průměrně 51 milimetrů. 

 

Zdroj: ČTK / foto: Pixabay

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email