Když půjdeš do voleb, nedostaneš dotace

Chomutovský soud prověřoval „vydírání kandidátů“ do letošních komunálních voleb.

Chomutovští radní si práci pro občany osvojili, tak dokonale, že se na radnici chovají tak, jako by jim patřilo snad celé město. To přece nepatří politikům, ale místním občanům, kteří zde žijí. V minulosti bylo zjištěno, jak politici hospodaří s majetkem občanů, a jak rozdělují veřejné peníze. Ve škole by za to mnozí dostali jistě samé pětky. 

Před několika týdny doputovala do naší redakce informace, že někteří kandidáti údajně dostali vzkaz od místních politiků v tom smyslu, že když půjdou na kandidátní listinu konkurenčního politického subjektu, tak se může dojít k tomu, že na podporu jejich aktivit město neschválí dotace nebo příspěvky.


AKTUÁLNĚ NA RADNICI OBČANY ZASTUPUJÍ

Radní

JUDr. Marek Hrabáč
primátor
ANO 2011

tel: 474 637 230

primator@chomutov.cz

David Dinda
1. náměstek primátora
NOVÝ SEVER

tel: 474 637 210

d.dinda@chomutov.cz

Mgr. Milan Märc
2. náměstek primátora
NOVÝ SEVER

tel: 474 637 220

m.marc@chomutov.cz

Mgr. Milan Petrilák
člen rady města, člen Finančního výboru, člen Komise investiční
ANO 2011
Jiří Touška, MBA
člen rady města, člen Výboru pro národnostní menšiny, člen Komise bezpečnostní
ANO 2011
Ing. Pavel Tůma
člen rady města, člen Komise majetkové a likvidační
ANO 2011
Jiří Weber
člen rady města, předseda Komise životního prostředí
ANO 2011
Karel Lipmann
člen rady města, člen Finančního výboru, člen Komise sociální
NOVÝ SEVER
Stanislav Mikšovic
člen rady města, předseda Komise pro sportovní a volnočasové aktivity, člen Komise dopravní
NOVÝ SEVER
Ing. Ladislav Drlý
člen rady města, člen Komise investiční
KSČM
Jaroslav Komínek
člen zastupitelstva a rady města, předseda Dopravní komise
KSČM

zdroj: město Chomutov


Vzhledem k tomu, že se takové podezření těžko prokazuje a redakce chtěla znát na celou věc názor současného vedení města, tak byl odeslán 17.6.2022 e-mail primátorovi města Marku Hrabáčovi (ANO), zdali mimo jiné o takové formě vydírání něco ví a může garantovat, že jsou zajištěny rovné podmínky pro politickou soutěž v Chomutově a nedochází k tomu, že jsou vládnoucími politiky kontaktovány fyzické osoby, aby nevyužily svého práva být volen.

Hrabáč do dnešního dne na otázky, které zajímají i chomutovské občany neodpověděl!

Chomutovský okresní soud se na veřejném projednávání jiného případu v této souvislosti dne 19.8.2022 ptal svědka. Ale se zajímavě naformulované otázky, které soudkyně položila nevyplynulo nic, co by jednoznačně potvrdilo to, o čem si mnozí v Chomutově šuškají.

Ale při mnoha rozhovorech v chomutovských  kavárnách se špitá, že současné vedení města, které rozděluje dotace do neziskových aktivit několika lidem poslalo vzkaz, který vyjadřoval v různých konotacích závislost na dotacích, které politici mohou, ale také nemusí příjemcům dotací dorazit. Je jasné, že pro mnohé neziskové organizace by zrušení dotací mohlo vést k fatálním koncům a možná i k úplné ekonomické likvidaci.

„Doufejme, že mlčení primátora Hrabáče je pouze projevem arogance politika, který má na hlavě „velkou hroudu másla“ za hospodaření města a neřídí se českým příslovím, které praví, že mlčení je souhlas.“

Nátlak na občany České republiky, kterým je upíráno ustaví právo „být volen“ může mít ještě trestně právní dohru. Už jen fakt, že se okresní soud zabývá možností, která může vést k takovému jednání je alarmující.  Protože dalších neprůkazných informací podobného charakteru do naší redakce doputovalo je jasné , že mnoho případných svědků, kteří jsou závislí na vůli politiků ovládajících chomutovskou radnici se z pochopitelných důvodů aktivně do bojkotu proti zlovůli nezapojí.

Touto cestou redakce vyzývá občany, kteří by o podobných praktikách měli podložené informace, aby je ve veřejném zájmu redakci sdělili, případně i anonymně. 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.