Náměstci Nového Severu tvrdí, že je lidi znají

fotokoláž chomutovky.cz

Mnozí kandidáti a tím spíš i voliči Nového Severu možná ani netuší propojenost politiků a podnikatelů, kteří právě díky politikům často získávají dotace, nebo lukrativní zakázky opředené klientelistickými praktikami. Mimo to mnozí politici Nového Severu přímo sedí na penězovodech z veřejných rozpočtů ve veřejných společnostech nejen v majetku města Chomutov, kde peníze občanů dál rozdělují pro firmy, které se nápadně opakují.

Je to náhoda, nebo v Chomutově mají politici k dispozici jen několik firem a spíš platí přísloví: „Co je doma, to se počítá“?             

Kromě posledních informací, které vyplynuly na povrch o náměstku Davidu Dindovi se ostatní politici hnutí Nový Sever nejspíš nedozvěděli, že klientelistické struktury podnikatelů a politiků jsou napojeny na městské organizace, které řídí jejich koaliční partneři, ale dokonce i v jejich orgánech zasedají další osoby se stranickou příslušností nebo sympatiemi za koaliční strany.

Dělají skutečně politici Nového Severu maximum pro občany Chomutova, nebo jen ovládají toky veřejných peněz pro hrstku vyvolených, kteří profitují na veřejných zakázkách? 

Výkup bytů za 100 miliónů korun, mohlo město pořídit jistě levněji a první indicie napovídají, že o zajímavém obchodu chomutovské podkovy hlasovali svorně všichni koaliční politici, kteří se do budoucna své odpovědnosti nevyhnou (redakce má k dispozici dokument o tom, že existovala výhodnější nabídka, kterou chomutovští politici nevyužili.

Ale asi nejzajímavější je to, že smlouva na správu bytů za desítky miliónů ročně běží dál, i když dávno byla zkonzumována. Nebylo vypsáno řádné výběrové řízení, ale obešel se zákon o veřejných zakázkách. I zde se objevují opět politici a příznivci Nového Severu, kteří řídí konzumování veřejných peněz v řádech miliónů v městských firmách dlouhá léta. Tam kde tečou veřejné peníze zůstávají stále stejní lidé a nejspíš ne náhodou jsou mezi nimi i politici z Nového Severu.

Odpovědnost za hospodaření města mají ti stejní politici a nemohou se z ní před volbami vysmeknout a tvrdit lidem něco jiného.

Jsou to především členové rady, kteří zasedají na neveřejných jednáních rady o mnoha finančních operacích, kde za zajímavých okolností opouštění veřejné peníze rozpočet občanů města Chomutov.

Příkladů, jak si politici z Nového Severu netransparentně přihrávaly veřejné zakázky je celá řada.

Co na to říkají kandidáti Nového Severu se starými praktikami?

Mají snad mnozí klapky na očích a uších?

Jsou voliči jen pokrytci, jako mnoho jiných, kteří jsou závislí na veřejných rozpočtech?

„Mnozí současní politici Nového Severu byli na veřejné peníze přisátí už v minulosti.  Vstupem do politiky zřejmě toky veřejných prostředků mnohem lépe kontrolují, a protože vlastní pílí nikdy nedokázali nic, tak jim zbyla jen role závislých na veřejných rozpočtech, kteří udělají maximum nikoli pro občany, ale pro kontrolu nad jejich penězi. „

Pojďme si některé z nich představit včetně jejich závislosti na veřejných rozpočtech:

  • David Dinda – 1. náměstek primátora za Nový Sever. V gesci má odbor rozvoje a investic, odbor vnějších vztahů, odbor informačních technologií, městské lesy Chomutov, p.o., Zoopark Chomutov, p.o., kulturu a sport s.r.o. Dříve dělal manažera pro tým hokejových Pirátů v Chomutově. V té době dostával cca 20milionů na hokej od města každý rok.
  • Mgr. Milan Märc – 2. náměstek primátora za Nový Sever. Má v gesci odbor sociálních věcí, odbor školství, Sociální služby Chomutov, p.o., Chomutovská knihovna, p.o.. Je členem Hospodářské a sociální rady Chomutova. Je bývalým ředitelem domu dětí a mládeže v Chomutově, který je financován z veřejných rozpočtů.
  • Karel Lipman – je radním Chomutova za Nový Sever,  jehož je předsedou. Zároveň členem je dozorčí rady Chomutovské bytové a.s.. Jeho manželka vlastní budovu ve sportovním areálu v Chomutově, kde celé hřiště a pozemky jsou města. Jen restaurace je výdělečná, a ta patří jeho manželce. Skoro všichni z první desítky kandidátů v roce 2018 ho přeskákali, ale nakonec se udržel v křesle zastupitele.
  • Ing. Milan Štefanov  je zastupitelem za Nový Sever. Vlastní několik firem, které jsou opět napojené na rozpočet města. Jeho další městské funkce jsou opět vázány na veřejné společnosti, kde protékají veřejné peníze v řádech miliónů korun.
  • Ing. Martin Bocián je zastupitel za Nový Sever, který je předsedou klubu florbalu v Chomutově. Je členem dozorčí rady Kultury a sportu, členem kontrolního výboru. Navrhuje rozdělování veřejných peněz do sportu a kultury v řádech miliónů korun. Zde je opět závislost ne veřejných penězích evidentní. 

Všichni ti, kteří podporují Nový Sever by měli znát i druhou tvář jejich vysněných politiků, protože k práci politika patří především všechno, co zlepší život občanů a jejich kapsy, a nikoliv kapsy politiků.

Možná by se mnozí divili, kdo by kandidoval za Nový Sever, kdyby politické funkce vykonávali politici bezplatně jako čestné funkce lidí, kteří nejsou závislí na penězích občanů.

 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email