Letní teploty se v Česku ještě udrží, pršet by mělo ve čtvrtek

Teploty v Česku se v tomto týdnu budou stále dostávat na letních 25 stupňů Celsia, výrazněji zaprší ve čtvrtek. Předtím meteorologové očekávají jen ojedinělé přeháňky a ve středu i bouřky. Mírně ochladit se má o víkendu. Celkově bude týden teplotně i srážkově nadprůměrný, relativně nejchladnější by měl být v období od 5. září do 2. října, třetí týden, kdy se nejvyšší teploty budou pohybovat kolem 19 stupňů Celsia. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

„První týden bude teplotně nadprůměrný s minimálními nočními teplotami kolem 11 stupňů Celsia, v noci na čtvrtek při velké oblačnosti kolem 14 stupňů. Maximální denní teploty budou kolem 23 stupňů, ve středu i 27 stupňů a o víkendu jen kolem 19 stupňů,“ uvedli meteorologové v dnes zveřejněném dlouhodobém výhledu počasí. 

Na úterý a středu předpovídá ČHMÚ jasno až polojasno, ráno se mohou ojediněle objevit mlhy. Už ve středu začne od západu přibývat oblačnost, ve čtvrtek by mělo být zataženo s deštěm nebo přeháňkami na většině území, ojediněle se mohou objevit bouřky. V pátek ČHMÚ očekává polojasno, přechodně oblačno až zataženo a místy přeháňky. Teploty v noci mezi 15 a 11 stupni, přes den do 25 stupňů Celsia. Víkend by měl být oblačný, místy s přeháňkami. V noci už teploty klesnou i pod deset stupňů Celsia, nejvyšší denní se budou podle předpovědi pohybovat do 20 stupňů. 

Srážky budou v tomto týdnu nadprůměrné, podle meteorologů budou s úhrny kolem 18 milimetrů, v následujících týdnech do 2. října se budou pohybovat kolem deseti milimetrů. „Období jako celek bude pravděpodobně srážkově průměrné,“ uvedl ČHMÚ. 

 

zdroj: ČTK/ foto: Pixabay

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email