Je politické sdružení Pro Chomutov proti korupci a klientelismu?

Na jednáních zastupitelstva města Chomutova, často vystupuje politik Maryan Bystroň (PRO Chomutov), který mnohdy plamenně hovoří o transparentnosti a klientelismu. Na první pohled to vypadá jako skvělý výkon opozičního politika. Ale existují i temné stránky politického nasazení jeho blízkých, kteří se v zastupitelstvu pod značkou „PRO Chomutov“ příliš nevyznamenali.

Chomutovákům letos může zamotat hlavu slovo PRO. Pro Chomutov je vlastně populistická skupina, která za řadu let v Chomutově tvoří bezzubou koalici bez reálných výsledků. Přitom strana Právo, respekt, odbornost (PRO) je politická strana, která podporuje v chomutovských volbách SPD a narozdíl od loajálních populistů, představuje lidem v České republice, jak řešit energetickou krizi a jak změnit k lepšímu národohospodářské poměry ke kritické infrastruktuře státu a zejména strategickým surovinám.

Na webových stránkách „PRO Chomutov“ se prezentuje občanské sdružení bojující proti klientelistickému systému na chomutovské radnici, které roku 2010 působí jako politické hnutí v zastupitelstvu města Chomutova.

„Přerušili jsme tehdejší vládu kmotrů na radnici. Od podzimu 2016 jsme opět nejsilnější opoziční stranou“, takovými hesly se místní parta politiků snaží oslnit občany Chomutova. Podle aktuálních informací slavné politické sdružení PRO Chomutov nepodalo v mnoha kauzách jediný podnět , který by vedl ke konkrétnímu cíli, vyřešení nebo vypořádání.


Řeší snad politik Bystroň klientelismus a korupci dlouhá léta na městě jen na oko? 

Jednalo se snad jen o politické převzetí moci s populistickým programem, který není ani z mála naplňován?

Není plamenné a bezzubé Bystroňovo moralizování na zastupitelstvech všem současným politickým činovníkům jen pro smích?   


„BYTY ZA HUBIČKU“

Mnoho lidí nejspíš vůbec netuší, že v minulém zastupitelstvu měl politik Marián Bystroň svou sestru, která si jako zastupitelka za dobu svého politického mandátu přišla v Chomutově ke dvěma bytům za směšné peníze (redakce má kupní smlouvy k dispozici).

Jeden byt si dokonce bývalá politička a sestra politika Bystroně v jedné osobě (sdružení PRO Chomutov), koupila přímo od města.

O tom už populistický web politiků občany neinformuje.

S nadsázkou by se dalo říci, že zvolená politička hájící zájmy občanů města hlasovala o bytu, který od města sama kupovala.

Vzhledem k tomu, že bývalá politička je stejně jako její bratr lékařem, je jasné, že nouze a chudoba jí k nákupu levných bytů nejspíš nemotivovala, a obě transakce zastupitelky už vůbec nevedly ke zlepšení života chomutovských občanů.

Aby toho nebylo málo, tak zastupitel Bystroň se distancoval od vlastního článku, který před časem zveřejnil na politika Davida Dindu (Nový Sever), který za netransparentních podmínek přihrál svému švagrovi reklamní byznys na zastávkách městské hromadné dopravy. Pro takové jednání by občané tyto politiky nejspíš vůbec nevolili.


zdroj fotografie: www.procv.cz


Prohlášení:

Strana Právo, respekt, odbornost (PRO) prohlašuje, že nemá žádnou vazbu na chomutovské sdružení, které nese v názvu PRO.

Oficiální lídr Zděněk Vaňkát (SPD) je kandidát, kterého s dalšími v komunálních volbách strana PRO podporuje na pozici primátora města Chomutov.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email