Levhartice se chystají na přípravné duely, svou formu otestují s Brandýsem

Začátek nejvyšší ženské basketbalové soutěže je na spadnutí a svěřenkyně Jozefa Rešetára již brzy otestují svou formu v přípravných duelech. Ten první je čeká už ve čtvrtek 1.září, kdy se Levhartice střetnou na domácí palubovce s Brandýse. 

Rešetárův výběr odehraje v přípravném období pět duelu, což slovenský kouč kvituje. „Naše letní obměna kádru se musí projevit, proto jsem rád, že budeme mít dostatek herního času to dát dohromady,“ říká Jozef Rešetár, kterého však trápí jedna nemilá zpráva. Zuzka Kučerová „Během léta se nám zranila Zuzka Kučerová, která určitě nestihne start, naopak v ohrožení může být celá její sezóna,“ smutní Rešetár, který by byl rád za návrat Terezy Vorlové. „Už při loňské rozlučce Terka naznačila, že by jí mohla současná parta chybět, my budeme věřit, že se jí bude stýskat natolik, aby se k nám ještě pro tuto sezónu připojila,“ doplnil Rešetár, kterému bude i s definitvní jistotou chybět Jordan Reynolds, jenž podepsala smlouvu v Itálii. „Přípravné zápasy pro nás mají ještě jeden úkol, potřebujeme porovnat naše očekávání s kvalitou hráček od reality, nemůžu vyloučit, že bychom na základě přípravného období ještě posílili, samozřejmě už bychom museli koukat do zahraničí, neboť místní trh je přebraný,“ řekl závěrem Rešetár. 

Letošní zápasovou premiéru Levhartic obstará souboj Levhartic s ambiciózním celkem z Brandýsa nad Labem. Následuje brněnský BESU CUP, kterého se zúčastní čtyři týmy a kromě Levhartic, domácích Žabin se jedná o slovenské mistryně z Piešťan a polskou Gdyni. V semifinále, které je na programu v pátek 9. září vyzvou naše basketbalistky od 15:00 Piešťanské čajky. Ve druhém souboji se pak od 18:00 střetnou domácí Žabiny s Gdyní. V sobotu 10.9. se od 11:00 bude bojovat o třetí místo, finále je naplánováno od 13:00. Následovat by měl domácí duel s německým Chemnitzem, u kterého se zatím řeší pevné datum a čas zápasu. Generálku na ligu by měl obstarat venkovní duel v německém Halle. Tento duel je naplánován na sobotu 24.září. 

 

 Program přípravných utkání: 

Čtvrtek 1.9. 2022 | Levhartice vs Brandýs nad Labem 18:30
Pátek 9.9. 2022 | Levhartice vs Piešťanské čajky 15:00 (BESU CUP Brno)
Sobota 10.9. 2022 | Levhartice vs Žabiny Brno/VBW Arki Gdynia (BESU CUP Brno)
datum bude doplněno | Levhartice vs ChemCats Chemnitz
Sobota 24.9. 2022 | GISA LIONS SV Halle vs Levhartice 

 

zdroj: Levharti Chomutov

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email