Lídr SPD s podporu strany PRO Zdeněk Vaňkát

Zdeněk Vaňkát zvednul hozenou rukavici jako novou alternativu k současné chomutovské koalici, která se s plněním volebního programu bude muset vypořádat stejně, jako se svými voliči. „Oslovuje mě mnoho lidí, kteří mě motivují. Chci všem moc poděkovat za velikou podporu. Ve chvíli zveřejnění mé oficiální kandidatury za SPD s podporou PRO se stejně objevily pomluvy na sociálních sítích. I přes má písemná stanoviska a útoky mě stále více lidí dává jasnou podporu s požadavkem udělat změnu na chomutovské radnici. Své slovo držím, možná i proto mi lidi věří. 

Jaké je Vaše zaměstnání, jste chomutovský rodák, od kdy jste v Chomutově?

Patnáct let jsem pracoval u Policie ČR v Praze, z toho 9 let u služby kriminální Policie a vyšetřování. K 31. 12. 2018 jsem ukončil služební poměr a následně nastoupil jako vedoucí pracovník do TOYODA GOSEI. Ano jsem Chomutovský rodák od roku 1976.

Co je hlavním důvodem Vaší kandidatury do zastupitelstva města Chomutov?

Chci se proaktivně podílet na rozvoji města. Já nejsem zastánce toho, že budu kritizovat vedení města, ale budu se snažit se do vedení města dostat a pro město Chomutov a jeho občany tvořit věci, které mají hlavu a patu.

Co můžete občanům Chomutova nabídnout jako kandidát do zastupitelstva?

Jsem absolutně v pohodě a nejsem zatížen žádným kostlivcem v podobě nějakých vazeb na místní podnikatele. Nikomu nepatřím, a nikdo mě neumí. Jestli něco řeknu, tak z toho neuhnu a jdu si za tím. Takže – Městské lázně, vyšší bezpečnost na sídlištích, a více peněz do všech sportovních a kulturních aktivit, co se nám starají svým způsobem o děti.

Jaký je Váš názor na práci současné koalice v Chomutově?

Koalice se asi snaží, ale myslím, že tam jsou hluchá místa! Neměli to jednoduché v období covidu. To město tak trochu spalo. Co mě tedy neskutečně vadí, jsou drogově závislí lidé, kterých máme na sídlištích strašně moc. Tady musí město systémově nastavit pravidla, jak tyto lidi vyhnat někam za kopec. Najít finance na to, abychom byli schopni s tím efektivně bojovat a vyhrát.

Co byste rád zlepšil nebo změnil v Chomutově?

Nechci, aby to vyznělo nějak špatně, ale vadí mi přístup některých členů zastupitelstva, že si myslí, že peníze z rozpočtu města jsou vlastně jejich peníze. To jsou peníze všech těch lidí, kteří v Chomutově žijí. Zastupitelé musí hospodařit dobře, ale musí taky tvořit, aby lidé ve městě byli spokojeni a neměli důvod se stěhovat jinam. Finance města se musí investovat k spokojenosti lidí, a to je můj záměr.

Zdeněk Vaňkát je jedním z mnoha, kteří chtějí obnovit slávu městských lázní v Chomutově a vrátit je zpět občanům města.

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.