Záchranáři na „Kamenčáku“ jsou několik let bez vodních skútrů

Pod taktovkou primátora Marka Hrabáče (ANO) zmizely záchranářům krátce po volbách a bez náhrady, čtyři vodní skútry. Ty na Kamencovém jezeře pomáhaly záchranářům při závodu o čas, který mnohdy rozhoduje u tonoucího o jeho vyhlídkách na přežití.

V mnohých krajských městech je pro vodní záchranáře skútr připravený k okamžitému nasazení a je neodmyslitelnou technikou při záchraně tonoucího. Ale v Chomutově je dnes vše trochu jinak.

Primátor Hrabáč je tím, kdo zpečetil osud všech čtyřech vodních skútrů.  Svým podpisem na kupní smlouvě potvrdil prodej skútrů pro soukromou společnost. Vodní záchranáři při své službě používali tyto prostředky k rychlé pomoci tonoucím při záchraně života.

Podle posledních informací se na městských vodních skútrech proháněly na pobřeží v Chorvatska nejen majitelé soukromé firmy poté, co je všechny odkoupily od města.

Po rychlém výprodeji všech, čtyřech záchranářských vodních skútrů primátorem Hrabáčem na Kamencovém jezeře už plavčíci žádné rychlé vodní záchranné plavidlo nikdy neviděli. Hospodaření s městským majetkem má v gesci dodnes politik Hrabáč, který svým podpisem zcizil za zajímavých okolností další městský majetek.


Přitom v minulosti jeden z prodaných skútrů sehrál roli při záchraně ženy.

„Kolega z druhého břehu mi volal, že se na jezeře topí žena. Vzal jsem vodní skútr a vyrazil jí s kolegou na pomoc,“ popsal Chomutovskému deníku záchrannou akci plavčík. „Ženu z posledních sil držel nad hladinou manžel. Už na vodě jsme ženě dali umělé dýchání, ale oživit se nám jí podařilo až na molu, kam jsme ji společně vytáhli,“ dodal plavčík.“

zdroj:chomutovsky.denik.cz


Redakce má k dispozici smlouvu, která říká, že známá stavební společnost z Chomutova si po dohodnuté ceně od města odkoupila všechny čtyři vodní skútry, přičemž za jeden zaplatila jen pouhých 50. tisíc korun.

Netransparentní smlouvu o prodeji majetku města Chomutov do soukromých rukou bez veřejného nabídkového řízení podepsal v roce 2018 primátor Hrabáč.

Jiná města v obdobných případech použijí před prodejem k ocenění majetku znalecký posudek a následně prodávají movité věci formou licitace tomu, kdo dá víc.

V tomto případě se potichu vše uskutečnilo před zahájením koupací sezóny, několik měsíců po volbách. Smlouvu podepsal politik Hrabáč a jednatel soukromé společnosti ve dnech 26. a 27. února 2018 s posvěcením úzkého okruhu politiků z rady města Chomutova, bez publicity místních médií.


Když si porovnáme aktuální ceny na trhu, tak skoro dvacet let starý skútr se prodává okolo 150 tisíc korun.

Asi takhle lacino by z vlastního politici v čele s Hrabáčem neprodávali.  


VÝHODNÁ NABÍDKA

Vodní skútr: Yamaha, použitá loď
Délka: 2,25 m, r. výr.: 2003
Motor: Yamaha, 165 hp (121 kW), benzín
Lokalita: Nizozemsko/Holandsko
Firma: Holland Sport Boat Centre

Cena: € 5 950 

super cena 148 750,- Kč

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email