Odborník Petržila z SPD o novém vlakovém nádraží v Chomutově

Už nějakou dobu se hovoří o přestěhování nebo přesunu chomutovského vlakového nádraží blíže centru města. V dřívějších dobách se uvažovalo o přemístění do míst tzv. „uhelných sklepů“ tedy prostor, dnes se nacházejících mezi ulicemi Wolkerova, Lipská a autobusovým nádražím. Z toho důvodu by také došlo ke zrušení odbočky na nákladní nádraží, které by se přemístilo do prostoru současného vlakového nádraží pro osobní dopravu. V podstatě by se jednalo o dvojí stěhování.

Se stavbou a zprovozněním nového vlakového nádraží nejspíše dojde ke zrušení současné vlakové zastávky Chomutov města. Proč vlastně stavět nové nádraží? To současné již nevyhovuje z hlediska vzdálenosti do centra. Zároveň neumožňuje zvýšení traťové rychlosti, která je na Ústeckém zhlaví pouhých 60 km/h z důvodu protilehlých oblouků, které nelze napřímit. Na druhé straně, tedy Kadaňském zhlaví, je rychlost 80 km/h. Nové vlakové nádraží umožní jízdu rychlostí až 100 km/h, což zkrátí dobu cestování.

Podobu nádraží by měla tvořit patrová budova s moderním odbavovacím a informačním systémem, moderními prostory pro cestující a personál. Určitě je také dobře, že bude lépe propojena železniční a autobusová doprava, poněvadž z vlakového nádraží bude blíže k tomu autobusovému. Je jen otázkou, v jak brzké době výstavba a poté provoz začne. Doufejme, že nebude docházet k neustálým odkladům stavby, protože občané Chomutova, a nejen oni na moderní nádraží budou hrdí. Můj osobní názor je jednoznačný – nové vlakové nádraží rozhodně ano.

Autor: Tomáš Petržila

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email