Chomutovská koalice navrhuje vrátit občanům část peněz z odpadů.

Na posledním jednání chomutovského zastupitelstva vystoupil lídr Chomutovské koalice Jiří Richter s návrhem na navrácení 300 korun všem, kteří poctivě zaplatili nebo platí ve splátkách poplatky za svoz odpadu. Kompletní projev Jiřího Richtera vám nyní v celém znění nabízíme na několika následujících řádcích.

„Vážený pane primátore, vážení radní, vážené zastupitelky, vážení zastupitelé, drazí občané. Jmenuji se Jiří Richter a jsem lídr kandidátky Chomutovské koalice.

Současný raketový růst cen zasahuje i naše občany. Proto vystupuji za Chomutovskou koalici s dvěma návrhy, které by měly pomoci všem pracujícím lidem a jejich rodinám, seniorům a studentům. Prvním z nich je vrácení 300 Kč všem, kteří už poctivě zaplatili, nebo poplatek za odpady pro tento rok platí ve splátkách. Pro průměrnou čtyřčlennou rodinu by to znamenalo vrácení 1200 korun, které v dnešní složité době mohou využít například na zaplacení nedoplatků za energie. Jednalo by se tak o každého občana, který si o vrácení požádá. Dle našich výpočtů by tento návrh stál městskou pokladnu 11 mil. Kč, pokud by si o vrácení požádal každý, kdo zaplatil.

Druhým návrhem je snížení poplatků za svoz komunálního odpadu ze současných 800 na 500 Kč pro rok 2023. Vyhneme se tak situaci, kdy před minulými komunálními volbami zastupitelstvo účelově zrušilo poplatek za svoz odpadu, a ihned po volbách ho nejen opět zavedlo, ale dokonce zdvojnásobilo, aby doplatili předchozí rok.
Naši občané si rozhodně takovýto přistup nezaslouží!

Děkuji za vaši pozornost a doufám, že tyto návrhy podpoříte,“ uvedl Jiří Richter.

O tom, jak tento návrh dopadl, vás budeme informovat v dalším čísle.

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email