Je primátor Hrabáč dobrý hospodář?

Jak politici hospodaří s penězi občanů v Chomutově se moc hlasitě nemluví. Ale kromě veřejných peněz politici spravují také majetek občanů města, který má pod palcem primátor města Hrabáč (ANO). Majetek se dá dobře a produktivně spravovat s ekonomickými výnosy, nebo také jen prodat, někdy i za velice zajímavých okolností, o který by se dalo s úspěchem pochybovat.

Veřejná výběrová řízení mají mimo jiné za cíl nastavit takové podmínky, aby při nakládání s veřejnými statky byly zachovávány zásady efektivního, účelného a hospodárného zacházení.

Je chomutovský primátor tím správným politikem, který pro občany města je přínosem?

Jeden z mnoha příběhů je prodej pozemků, které spolu sousedí a byly postupně rozprodány jedinému vlastníku s tím, že rozdíly v kupní ceně šokovaly mnohé realitní makléře. Ale takových případů bude zřejmě více.

Město Chomutov pod vedením primátora Hrabáče postupně prodalo pozemky v jedné lokalitě za ceny 310 korun za m2, a hned vedle za 2900 korun za m2. Jaký metr použili politici při odsouhlasení prodeje za tak rozdílné ceny jsme se zeptali primátora města Hrabáče na setkání s občany. Prý to prošlo všemi orgány obce, tak snad to bude občanům Chomutova stačit, a když budou chtít z téměř třech tisíc udělat necelých tři sta korun za metr čtverečný, tak to nebude problém jako v tomto případě.Nebo pro běžné občany takové služby a odůvodnění už běžné nejsou?

Primátor Hrabáč má v gesci Odbor životního prostředí, Odbor ekonomiky, Odbor majetku města, Odbor interní audit, Teplo Chomutov s.r.o., Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova a.s., Chomutovská bytová a.s., Technické služby města Chomutova, p.o.

Redakce aktuálně zpracovává choulostivé informace o společnostech napojených na veřejné peníze a osoby, které mají přímý nebo nepřímý vliv na chomutovskou politiku a čerpání veřejných peněz, které protékají do soukromých firem mimo jiné přes společnosti, které jsou v majetku města, a tak přímo v gesci primátora Hrabáče.

Mezi městský majetek patří rovněž městské lázně, které chce současné vedení města v čele s Hrabáčem předělat na knihovnu.


Z bazénu knihovnu? Už zde to na první pohled zavání velikým nesmyslem.

Okolo 90% osolených občanů už hlasovalo o tom, co chtějí s městskými lázněmi udělat, ale současní politici si dělají úplně něco jiného a dál utrácí veřejné peníze za nápady, která občanům radost vůbec nedělají (I VY MŮŽETE HLASOVAT). 


V minulosti média zveřejnila zajímavé výběrové řízení na správu městského majetku, jehož podmínky byly údajně ušité na míru společnosti Qark, která domy a také byty města spravuje a zajišťuje opravy a servis do dnes. V rozhodné době ji z poloviny vlastnil zastupitel za Nový sever, který je velmi zajímavě propleten ve struktuře firem napojených na veřejné rozpočty. Městská společnost v té době spravovala 1680 bytů a nebytových jednotek. V čele představenstva Chomutovské bytové stojí opět primátor Marek Hrabáč (ANO). Ten se již dříve vyjádřil, že společnost postupuje jako veřejný zadavatel prostřednictvím nejtransparentnějšího zadávacího řízení, které zná.

Možná primátor Hrabáč ve svém vyjádření pro tisk zapomněl například na licitaci za účasti notáře, koncesní řízení a další nástroje, které české právo nabízí všem, kteří nehledají důvody, ale nabízí transparentní řešení, která přináší nejvíce pro občany města.

Redakce zveřejňuje zprávu poté, co obdržela nezpochybnitelné materiály vypovídající o tom, jak se prodává městský majetek občanů Chomutova a jak fungují některé podnikatelské vazby na veřejné penězovody.

Je nepochybné, že primátor Hrabáč Andreji Babišovi nejspíš radost neudělá, až na světlo vyplují některé prodeje městského majetku.

PŘIPRAVUJEME:
Zajímavé prodeje městského majetku s podpisem primátora Hrabáče (ANO). Redakce má kupní smlouvu, kterou Hrabáč nezpochybní.

Na otázky, které zajímají občany Chomutova dodnes primátor Hrabáč neodpověděl!

Autor: MiRi

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email