Novým trenérem Chomutova se stal Tomáš Smola

Po půlroce dochází na lavičce FC Chomutov k personální změně. Miroslava Pavlova, který dokázal první tým udržet v Divizi, nahradí ve funkci Tomáš Smola. Teprve třiatřicetiletý, někdejší prvoligový fotbalista, povede tým se svým bývalým spoluhráčem Ladislavem Doksanským. 

Málokdo zapomene na gól Tomáše Smoly v pohárovém utkání proti Plzni, který poslal Chomutov proti úřadujícímu mistrovi ligy a účastníkovi Ligy mistrů do vedení 2:0. Tehdy to nakonec dopadlo smolně 2:3, ale branka urostlého – prostovlasého útočníka je nezapomenutelná.  

Brzy poté Smola severočeský klub opustil a nastartoval velkou kariéru. Přes střížkovské Bohemians si vysloužil angažmá v Ústí nad Labem, kde strávil celkem tři sezony. Od roku 2016 ukazoval střelecké schopnosti v Opavě, se kterou dokonce postoupil do nejvyšší ligy.  

Poté se ale rozhodl pro pikantní přestup do konkurenčního Baníku, právě proti Opavě se poté v derby prosadil, čímž se stal nepřítelem slezského klubu číslo jedna. Do Opavy se ještě vrátil na jeden rok, v minulém ročníku hrál v dresu rumunských Gaz Metan.  

Pak kariéru uzavřel, a to kvůli čtvrtému stupni artrózy kolene. Nyní se vrhá na jinou cestu, od ročníku 2022/23 povede fotbalisty Chomutova. Spolu s ním povede áčko Ladislav Doksanský, který má delší zkušenosti s koučováním. Navíc zná největší mládežnické talenty.  

Na lavičce po půlroční anabázi končí Miroslav Pavlov, který tým udržel v Divizi. Zaznamenal čtyři výhry, stejný počet remíz, ale také sedm proher. 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email