Procházkou v přírodě podpoříte onkologické pacienty

Sdružení onkologických pacientů Kapka 97 z Chomutova srdečně zve nejen turisty, ale i všechny příznivce, na první turistickou akci ŠLAPÁNÍ PRO KAPKU, kterou pořádají společně s nedalekou obcí Blatno v sobotu 25. června 2022. 

Připraveny jsou pro zájemce tři pěší nenáročné trasy – 4 km (vhodná pro děti i seniory), a delší 8 a 14 km, na které se můžete vydat mezi 9. – 11. hodinou.
Profesionální cvičitelka má připraveno krátké seznámení s Nordic Walkingem a ukázkou v terénu, je možno si zde zapůjčit i NW hole. 

Na všech třech trasách jsou přichystány zastávky s malým občerstvením a další dobroty včetně guláše z pravé polní kuchyně čekají na účastníky v cíli.
Zde bude připraveno několik zábavných atrakcí pro děti a dospělým bude celý den hrát živá kapela Frankie John a výstava obrazů p. Suchopárka.
Součástí programu je také možnost navštívit krásné kostely v Květnově a v Blatně, kde bude výstava s ukázkou paličkování. 

Kromě příjemné procházky a zábavného programu má Šlapání za úkol seznámit veřejnost s problematikou a především prevencí nemoci současné doby – rakovinou a také s činností sdružení, jehož hlavním cílem je pomáhat onkologickým pacientům nemoc zvládat a prožívat dál smysluplný život.
Pro zájemce předvedou členky sdružení ukázku samovyšetřování prsů a k dispozici bude i velké množství informačních materiálů k uvedenému tématu. 

Obec Radenov se nachází 10 km od Chomutova směr Kalek. Autobus sem jede z Chomutova v 8:15 z AN, stanoviště 5. 

 

 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email