Významné osobnosti města si převzaly ocenění

V letošním roce se v reprezentativních prostorách radničního sklepení uskutečnil již 18. ročník udělení cen pojmenovaných po někdejším majiteli našeho města. Laureáty ocenění navrhují sami občané Chomutova.

Vždy se jedná o významné chomutovské osobnosti, které se svou činností zasloužily o dobro města, jeho rozvoj a přispěly k bohatšímu životu obyvatel. Doposud cenu převzalo 58 osobností. Letos se rada města rozhodla udělit cenu dalším dvěma osobnostem. 

„Do síně slávy jsme nově přivítali historika pana Petra Raka, který je zakladatelem historické konference Comotovia a také autorem řady odborných publikací dějin Chomutova. Druhým oceněným se stal sochař Vojtěch Návrat, mezi jehož díla patří mimo jiné kolekce dřevěných plastik živočichů v zooparku, bronzová socha tanečnice v Městském parku nebo Jezerní příšera na Kamencovém jezeře,“ uvedl primátor města. Laureáti mimo plaketu obdrželi i pamětní list, květinu a malý dárek. 

O kulturní zpestření tohoto slavnostního aktu, kterého se mimo vedení města a rodin oceněných zúčastnili i někteří nositelé ceny z předchozích let, se postaraly žákyně Základní umělecké školy T. G. Masaryka pěveckým vystoupením. 

 

 

 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email