Počasí v ČR tento týden poznamenají přeháňky, v pondělí hrozí silné bouřky

Počasí v Česku bude tento týden proměnlivé s přeháňkami i bouřkami. Odpolední maxima budou nejčastěji mezi 25 až 30 stupni, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Dnes hrozí zejména na východě Česka silné bouřky s kroupami, varovali meteorologové.

Dnes bude zpočátku jasno až polojasno, od severozápadu ale začne počasí ovlivňovat zvlněná studená fronta, která do Česka přinese přeháňky, místy i bouřky. Ty mohou být ojediněle silné, na východě velmi silné. Vítr může v nárazech dosahovat rychlosti kolem 90 kilometrů v hodině a nelze vyloučit ani kroupy. Velmi silnou bouřku s kroupami o odhadované velikosti kolem čtyř centimetrů zaznamenali meteorologové dnes po ránu v Plzeňském kraji. „Večer od severozápadu očekáváme ustávání srážek a ubývání oblačnosti,“ uvádí ČHMÚ na facebooku. Teploty dnes budou ještě poměrně vysoké, mezi 28 až 33 stupni Celsia.

Úterý bude pravděpodobně nejchladnějším dnem tohoto týdne. Nejvyšší denní teploty se nedostanou nad 25 stupňů. K večeru se mohou zejména na jihozápade Česka znovu objevit přeháňky nebo bouřky.

Ve středu bude jasno až polojasno, postupně od jihozápadu oblačno až zataženo. Zejména v jižní polovině Česka budou oblačnost místy provázet přeháňky nebo bouřky. Odpolední maxima oproti předchozímu dni mírně vzrostou na 24 až 28 stupňů.

Nad tropických 30 stupňů Celsia by se teploty v Česku měly dostat ve čtvrtek a v pátek. Opět budou hrozit dešťové srážky.

Příští víkend bude podle předpovědi o poznání chladnější, než byl ten minulý, kdy se nejvyšší teploty dostaly až na 39 stupňů. Obloha bude zatažená a bude pršet. Nejvyšší denní teploty o víkendu odhadují meteorologové na 23 až 28 stupňů Celsia.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email