Sběratelé zbystřete! Chomutov vydal pamětní minci k významnému výročí města

Pamětní minci u příležitosti výročí 770 let od první písemné zmínky vydalo město Chomutov. Zájemci z řad široké veřejnosti si ji mohou zakoupit v Městském informačním centru. 

„Významné výročí, jakým je 770 let od první písemné zmínky, si rozhodně zaslouží vydání pamětní mince,“ říká David Dinda, náměstek primátora s tím, že emise mince byla směřována na termín Chomutovských slavností, jejichž nosným tématem v letošním roce je právě ono výročí. Chomutovské slavnosti se konají o víkendu 21. a 22. května v městském parku. 

„Minci v ozdobné krabičce obdrží z rukou vedení města účastníci vědomostního kvízu „Znám své město a jeho historii“, který bude jedním z bodů programu Chomutovských slavností,“ uvádí Zuzana Kroutilová, vedoucí odboru vnějších vztahů. 

Ostatní zájemci o tuto minci si ji mohou zakoupit v Městském informačním centru. Cena upomínkové mince v pouzdru činí 80 korun. 

Jedná se o litou minci ze starozinku o průměru 40 mm v kulaté transparentní numismatické kapsli, na jejíž lícové straně je logo vytvořené přímo pro toto výročí a na reversu historický znak města. 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email