Pojďte s námi na kola

V dnešním článku pozvu čtenáře Chomutovek na stezku do Strupčic, která je jak délkou téměř 10 km, tak převážně rovinatým profilem, jako dělaná na rodinný výlet.

Ale než usednu na kolo, musím se vrátit k minulému článku, kde jsem se zmínil o dnes již letitém přerušení obou cyklostezek budovaným obchvatem Chomutova. Zjistil jsem, že nejsem sám, komu tato skutečnost vadí a kdo vnímá macešské chování města Chomutova k cyklistické veřejnosti. Jak je možné, že ani po tolika letech nebyl se stavebníkem domluven systém průjezdu stavbou, zejména když si uvědomíme, že po dobu více jak tříleté uzávěry drtivou dobu žádné práce neprobíhají?

Při hledání, od kdy jsou vlastně cyklostezky uzavřené, jsem našel článek v Chomutovském deníku z 14.5.2019 s názvem „Cyklostezky z Chomutova jsou dočasně uzavřené“.

Cituji:

“ Zavřené úseky se nacházejí na dvou místech, v Šichtově dole u Dopravního podniku a v blízkosti Otvického rybníka, kde se cyklostezka napojuje na ulici U Vodárny. Oba úseky zůstanou s největší pravděpodobností uzavřeny po celou dobu stavby městského obchvatu, která potrvá zhruba do konce roku 2021.

Podle sdělení chomutovské radnice v obou případech terén neumožňuje žádné náhradní řešení a uzavírku není možné objet. Stavbou zároveň není možné nijak projíždět.“

Zdroj: https://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/cyklostezky-z-chomutova-jsou-docasne-uzavrene-20190514.html


Další ukázkou nezájmu Chomutova o relaxační cyklistiku je ignorování jinak skvělé cyklostezky z Černovic přes Prunéřov do Kadaně, kterou dostali Chomutováci jaksi zdarma, žel ani po 2 letech od jejího otevření se na ní z Chomutova nedostanou. Touto cyklostezkou se vypravíme v některém z příštích pokračování.

A nyní konečně nasedneme na kola. Tedy nejdříve naložíme kola na střechu auta a dojedeme do Otvic, odkud již můžeme pokračovat po cyklostezce a neriskovat v silničním provozu.

Čeká nás necelých 8 km k rozhledně nad Strupčicemi a to samé zpět. S výjimkou 700 m přes obec Vrskmaň pojedeme po cyklostezce. Pokud se chystáte na výlet i s předškolními dětmi, doporučuji začít až ve Vrskmani a poté již vám skutečně žádné nebezpečí nehrozí. Z Vrskmaně na rozhlednu je to 3,5 km, tedy celkem 7 km, a to zvládne skutečně i předškolní dítě. Výhodou je, že budete od Chomutova natolik daleko, že se zde již téměř nesetkáváme s pejskaři, kočárky či korzující omladinou a můžeme si jízdu na kole skutečně vychutnat na rozdíl od cyklostezek ve městě.

Závěrem podotýkám, že budeme ochuzeni o značnou část cesty okolo zooparku a velkého Otvického rybníka, tedy pokud se nevydáte přes staveniště, ale to vám nemohu doporučit.

Ing. Miloň Houda

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email