Co bude s kašnou v městském parku?

Procházíte se často v městském parku? Tak to určitě znáte kašnu postavenou z pohledového betonu v duchu brutalismu. Dokončena byla v roce 1973, ale od začátku devadesátých let je ale nefunkční. Zařízení ze strojovny tehdy ukradli vandalové a kašna od té doby jen chátrá.

Zajímat se o ni začalo město až v roce 2003, kdy nechalo zpracovat architektonickou studii nového řešení fontány, ze které vzešly čtyři varianty – ostrov, zahrada, potok a pahorek.

Z výše uvedených variant byla v anketě vybrána varianta “Ostrov”, což byla varianta nejlevnější a charakterizovala se zachováním části bývalé betonové konstrukce. Realizace měla proběhnout v letech 2011–2012 a měla se hradit z několika různých dotačních titulů.

V rámci participativního rozpočtu se v roce 2018 upravilo okolí fontány. Byl podán také návrh na rekonstrukci kašny, ale ten do hlasování neprošel, jelikož byl v rozporu se záměrem města. To totiž plánuje její demolici.

Jaký je Váš názor?

Zbourat, přestože likvidace 100 cm silného železobetonu nebude ani snadná, ani levná?

Opravit a vrátit tomuto místu opět život i za cenu kompletního nového vybavení strojovny?

Názory z veřejného prostoru mnoho nebudí mnoho důvěry v místní politiky, proto se naše redakce obrátila přímo ke zdroji těch, kteří pracují dnem i nocí na tom, jak v Chomutově zlepšit občanům kvalitu života.

Na dotaz, který doputoval na chomutovský úřad, po několika dnech zazněla odpověď.

„Kašna v městském parku (rozárium) je funkční. Máte-li na mysli vodotrysk v severovýchodní části městského parku, tak tento prostor je součástí právě dokončované územní studie pro revitalizaci a rozšíření městského parku. Předpokládáme, že v této části bude vodní prvek fungovat. O prosté opravě betonového vodotrysku či realizaci nových vodních prvků má město v úmyslu diskutovat s návštěvníky parku,“ uvádí odbor vnějších vztahů chomutovského úřadu.

 

Podle všeho bude dobré asi počkat na to, kdy a jak zástupci města zahájí diskusi s návštěvníky parku, proto se možná bude hodit diskuse, která i bez vážených politiků již dávno probíhá na sociálních sítích.

Snad dlouhé přešlapování, které zatím nedospělo k žádanému výsledku, místní politiky rozhoupá k tomu, aby s občany začali hovořit.

 

·       Lenka – Opravit a obnovit. Vodní prvky obrovsky chybí. Já, co by dítě, jsem se v ní něco nacapkala.

·       Jan – Když jsem byl malý, chodil jsem tam s babičkou. Bývalo tam hodně rušno. Obnovil bych to, ale posílil bych hlídky, aby tam nebyl bordel jako byl u kašny na Zahradní, která je teď raději mimo provoz.

·       Mary – Opravit. Hodně prvků v parku našlo svou renovaci, tak proč ne tento? Kdyby byla fontána funkční, rozhodně by nepůsobila tak ošklivě a monstrózně, jak to někteří lidé vidí…

·       Michaela – Opravit, oživit… Kašna by zpestřila parné léto

Další komentáře…

Jak se zdá z mnoha dalších komentářů občanů Chomutova, tak je vše celkem jasné, ale můžete hlasovat v naší anketě.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email