Chomutovští fotbalisté v pátečním derby před skvělou kulisou nestačili na mostecký Baník

Chomutovští fotbalisté v pátečním derby před skvělou kulisou nestačili na mostecký Baník, se kterým ale celek Miroslava Pavlova sehrál velmi vyrovnaný duel a mohl se klidně radovat z bodu. „Páteční zápasy mi vyhovují. Sice jsme je v prvním poločase zklamali, ale v tom druhém jsme jim to vrátili,“ řekl po utkání střelec jedné z branek Václav Černý. 

Chomutovští fotbalisté v derby nestačili na Most a i vinou nepovedeného prvního poločasu padli nakonec 2:3. „První poločas jsme sice propadli, ale v tom druhém jsme Mostu šlapali na paty. S takovým soupeřem jsme mohli získat minimálně bod,“ věděl po utkání záložník Václav Černý. 

 Hráč, který prošel Teplicemi, nedával za vinu ustrašenost chomutovského týmu v duelu s lídrem Divize. „Nebyli jsme ustrašení, ale Most věděl, co chce hrát. Dobře otáčeli těžiště, my jsme se špatně posouvali. O poločase jsme si to řekli a myslím si, že jsme se srovnali ve druhé půlce,“ řekl po prohraném duelu autor čtyř letošních branek. 

 Chomutovští první poločas prohráli 0:2, ale ve druhé části dokázali srovnat. Co se tedy směrem do druhého poločasu změnilo? „O poločase jsme dostali od trenéra docela kartáč, takže jsme si řekli, že do toho půjdeme. Za stavu 0:2 v náš neprospěch jsme neměli co ztratit. Nalezli jsme na ně a dalo se s nimi hrát. Když neměli prostor, tak panikařili podobně jako my v první půli,“ vysvětloval Černý. 

Podruhé v řadě se v domácím utkání Černý prosadil a opět šlo o branku na 2:2. Nyní to ale na body nakonec nestačilo. „Moje branka byla čistá improvizace. Šli jsme do útoku, já to dal Jeldovi do strany, který míč poslal do vápna. Od gólmana se to odrazilo ke mně pod nohy, takže v zásadě zasloužená a vypracovaná akce, ale měl jsem tam i štěstí,“ vysvětloval gólovou radost z jednapadesáté minuty.  

 Následně Chomutovští ještě jednou inkasovali, na trefu Petra Glasera již odpovědět nedokázali. „Určitě se to dalo zvrátit. Měli jsme tam dvě nebo tři šance, které se daly dohrát do gólu, což nám mohlo přinést remízu,“ věděl po utkání hráč s číslem 17 na zádech. „Po prohře je pro nás nyní každý zápas důležitý, chceme vyhrát všechno,“ dodal vzhledem k venkovním utkání na půdě Březové. 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email