Vítejte na letišti Chomutov

Vítejte na mezinárodním neveřejném a vnitrostátním veřejném letišti Chomutov.

Za tímto oficiálním názvem se skrývá všem dobře známé letiště v Pesvicích, které však většinou pozemků patří do Otvického katastru.

Letiště vzniklo v roce 1946 a působí v našem chomutovském regionu dodnes. Působí na něm příznivci létání. Součástí letiště je i letecká škola, která má oprávnění cvičit piloty motorových letadel, piloty ultralehkých letadel a piloty kluzáků. Absolventi výcviku si poté mohou půjčovat klubová letadla a ti movitější si občas pořídí i letadlo vlastní.

Věřím, že i mezi čtenáři jsou  lidé, kteří o výcviku uvažují, nebo by alespoň rádi poznali ten pocit, jaké to je, vznést se do oblak a pozorovat svět z ptačí perspektivy. Na letišti si může každý zájemnce objednat „Seznamovací let na letounu Cessna 172“, nebo na bezmotorovém kluzáku či ultralehkém letadle. Letoun Cessna 172 je letadlo pro tři osoby a trasu letu si můžete zvolit po konzultaci s pilotem. Bude Vám vše vysvětleno a ukázáno.

Předletová prohlídka letadla, jak se naviguje, jak se orientovat v prostoru a ti zvídavější se mohou dozvědět i o podmínkách, které je nutno splnit, aby člověk mohl získat pilotní průkaz.

Seznamovací let je výborný dárek za vysvědčení či k nějakému životnímu jubileu.

Nezbývá než nám zavolat na mobliní telefon : 777 631 077
či napsat na email : onje@seznam.cz
nebo se podívejte na náš web : lety-chomutov.cz

Propagujeme dobré věci.

Letoun Cessna 172 OK CEZ je součástí propagace šetrného přístupu k povrchové těžbě uhlí a revitalizaci krajiny, firmou Severočeské doly, a.s.


Autor: Ondřej Jungmann

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email