Vezme Lidl chomutovákům další lípu?

Většina z nás asi zaregistrovala informaci o tom, že maloobchodní řetězec Lidl v nedávné době odkoupil dva ze tří zbývajících domů ve Wolkerově ulici, mezi nimi i oblíbenou restauraci U Lípy. Spekulace, které tento kup provázely, nám brzy bohužel potvrdilo samotné město Chomutov.

Plán je údajně takový, že domy půjdou k zemi, aby ustoupily rozšíření parkoviště pro zákazníky obchodního řetězce. Možná Vás při čtení těchto zpráv mrazilo, nebo Vám to udělalo radost, nebo Vás možná, tak jako nás, napadla paralela mezi událostmi z října roku 2003 a těmi, o kterých se dozvídáme dnes.

Pokud si ještě pamatujete, tehdy Českem probíhala kauza o kácení stromů v těsné blízkosti prodejen společnosti Lidl nebo jejich reklamních poutačů. Stejný osud v noci 6. 10. 2003 naneštěstí postihl i stoletou lípu v blízkosti zdejší prodejny. Dosud neznámý pachatel tehdy bez milosti, a hlavně bez patřičných povolení sťal již zmíněný strom, který „zacláněl“ právě před reklamním poutačem společnosti Lidl. Z původní Lipské tak nezbylo zhola nic.

Chomutovský případ byl však v něčem jiný. Piety za padlou lípu se tehdy účastnilo na pět stovek občanů, kteří se shromáždili okolo místa činu, kde se nyní namísto stromu nacházela cedule s nápisem: „Zde stála stoletá lípa, která přežila dvě světové války i srpen 1968. Byla nesmyslně pokácena v říjnu 2003“. V následujících měsících se dokonce několik desítek lidí rozhodlo pro bojkot nakupování v jejich prodejnách či nakupování jejich výrobků.

Jaký na to máte názor? Mělo by se město v této situaci angažovat? Nebo bychom měli nechat majetek v soukromých rukou a nezasahovat do toho?
Budeme v mezidobí situaci nadále sledovat.

redakčně zpracováno ze zdroje:Facebook

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email