Levhartice začaly bitvy o páté místo prohrou

Ze sestavy vypadla Monika Satoranská, tak vstoupily chomutovské basketbalistky do série o páté místo bez tří hráček základní pětky stejně jako do soubojů o kolo dříve se Slovankou. Na hřišti od začátku vedla Slavia Praha, která zvítězila 80:56. Levhartice tak potřebují v hlavním městě vyhrát o 25 bodů, aby udržely rok staré páté místo.

Jozef Rešetár stále nemohl využít služeb kapitánky Michaely Krejzové a Jordan Reynolds, pod košem pak chyběla již zmíněná Satoranská. První chomutovské body znamenala trojka Bartoňové po více než 90 vteřinách hry v době, kdy Slavia vedla o čtyři body.

Dvouciferný rozdíl mezi oběma týmy panoval už necelé dvě minuty před prvním klaksonem po trojce Mircové a níže už neklesl. V poločase byly svěřenkyně Davida Zdeňka vpředu o sedmnáct bodů, na dvacet bodů narostlo chomutovské manko poprvé v polovině třetího hracího času, v němž první koš padl po necelých čtyřech minutách.

Účet Levhartic nejvíc zatížily dvacetibodové Eliška Mircová, která si připsala čtyři slávistické trojky z pěti, a kapitánka Petra Bakajsová. Na chomutovské straně se střelecky dařilo třináctibodové Kateřině Bartoňové, o bod níže vystoupala statistika Valentýny Kadlecové. „Slavia zkrátka hrála lépe než my,“ konstatoval Petr Treml mladší bez vytáček.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email