Předvolební sliby se mění na ekonomickou apokalypsu

Ministr Stanjura cílí nejen na zkrácení rodičovské. Pomalu se rýsuje skutečná tvář fialové vlády, která se bude od předvolebních slibů vzdalovat nejen k faktu jejich nesplnění, ale navíc bude radikálně zhoršovat kvalitu života všech lidí, kteří současné politiky královsky živí, až na samotný pokraj chudoby, a pro další dokonce po zadlužování a žebrotu, či totální krach rodinných financí.

Takřka všude se hovoří o maximálních úsporách. Státní rozpočet si to bezesporu zaslouží, nicméně cílit by měl především na nejbohatší vrstvy společnosti a tam, kde se jedná o věci zbytné typu alkoholu, cigaret nebo hazardu. Ministr Stanjura ovšem začíná cílit na velmi citlivý sektor, jímž je bezesporu rodina. Co všechno se zamýšlí a kde ještě by se mělo šetřit? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Česká republika má nejdelší rodičovskou v Evropě, ale také jedny z nejnižších platů za kvalitní práci, často pod přísnou kontrolou nadnárorních korporací, které si na laciných českých pracantech za dlouhá léta nadělaly doslova majlant a  dál s úsměvem bohatnou na úkor české chudoby.

Na rodičovské dovolené mohou trávit rodiče u nás celkem 208 týdnů, tedy 4 roky. To určitě není málo. Třeba ve Francii, Německu, Litvě, na Slovensku, v Maďarsku a Chorvatsku se jedná o 3 roky. V Polsku se jedná jenom o 32 týdnů a ve Švédsku je jakási mini mateřská dovolená v době trvání 12 týdnů. Každý stát to tedy má jinak a naše země je s délkou mateřské na špičce.

Stát to stojí peníze, které vygenerují lidé z poctivé práce, na bohaté si zřejmě došlápnout vůbec neumí.
Nepochybně, je jasné, že mateřská dovolená taky něco stojí. Nízké částky to bezesporu nejsou. Vždyť u nás se jedná o částku 300 000 korun. Pokud si ji žena nebo muž rozvrhnou do čtyř let, není to problém. Otázkou zůstává, zdali by se skutečně mělo šetřit právě v tomto sektoru a jestli je délka odpovídající, či nikoli. Na druhou stranu prostředky na obživu rodiny stoupají rok od roku plazivým tempem neúměrně k výši platů.

Podle Stanjury to bude bolet, ale nejspíš on sám se svým více než statisícovým příjmem si o vlastní bolesti může s úsměvem nechat zdát.
Ano, po schodku ve výši 295 miliard korun, které vláda naordinovala Čechům musí přijít kroky, které budou veřejnost určitě bolet. Poslanci si opět zvýší palty a vše to zaplatí občané a zbytek půjde na stále rostoucí dluh. Mateřská nebude jediná. Na paškál přijde třeba zvýšení věku pro odchod do důchodu. Hranice je už tak vysoká a dost dobře není úplně představitelné, že někteří lidé vykonávající fyzicky těžkou práci vydrží takto dlouho. Zapomenout nelze ani na úpravu stavebního spoření. Příspěvky, jež nyní motivují k tomu, aby si lidé ukládali peníze tímto způsobem, budou nejspíše revidovány. Tak jako tak by měla být vláda velmi opatrná a okolo rodiny chodit minimálně po špičkách.

Stanjura se nejspíš zapíše zlatým písmem na sedřené hřbety všech Čechů i budoucí generace, které setrvačnost a spirála dluhů bude strašit dlouhé léta. Perspektiva České republiky jako prosperující ekonomiky se pod fialovou vládou už dávno rozplynula v oblacích.

Ekonomové dnes počítají astronomická čísla, která devastují kvalitu života dalším generacím, které se o fialové vládě budou učit v dějepisu tom, jak “Ekonomická apokalypsa politické pětikoalice zničila život Čechů na dlouhá desetiletí”.

Zdroje info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snizeni-deficitu-koalice-fiala-ne-zvysovani-dani-stanjura-rodicovska-duchodci-nezamestna.A221110_093132_domaci_kop

https://www.kurzy.cz/zpravy/493743-takhle-se-nemaji-jinde-v-evrope-ceska-rodicovska-je-unikat/

Ministr financí Zbyněk Stanjura: Náhledové foto  Úřad vlády ČR

The post Úspory na úkor rodin: Ministr Stanjura cílí nejen na zkrácení rodičovské first appeared on Epeníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *