Dotační král Karel Lipmann z Nového Severu

Karel Lipman je předseda Nového Severu, zastupitelem a radním města Chomutova, a do toho všeho členem představenstva akciové společnosti Chomutovská bytová a členem Finančního výboru města.
Podle veřejných zdrojů politik Lipmann  figuruje v 222  dotacích, čtyř navázaných společností, které dostaly v celkové hodnotě 1 110 456 355 Kč.

Lipmann podpořil finančně v roce 2017 hnutí ANO a stal se dalším sponzorem z hnutí Nový Sever (zdroj), který místo vlastního hnutí sponzoroval konkurenční partaj, se kterou dnes tvoří koalici v Chomutově. Konečně Lipmann není sám, kdo z Nového Severu poslal peníze do hnutí ANO. Dalším sponzorem hnutí ANO je politik Milan Štefanov, opět jakoby náhodou z Nového Severu.

Kromě politických funkcí se Lipmann podle registru smluv angažoval ve dvou státních, a také v pěti soukromých firmách. Tyto subjekty mají se státem od roku 2016 celkem 45 smluv v celkové výši 17 mil. Kč.

Celá politicko-podnikatelská struktura spíš připomíná “ping pong” s veřejnými penězi, žonglující se stále opakujícími se účinkujícími ve špatném filmu, na který se nedá koukat.Firmy navázané na Lipmanna figurují  v 94 veřejných zakázkach jako zadavatel a 23 veřejných zakázkach jako dodavatel.

Lze konstatovat, že politik Lipmann je ve významném napojení na veřejné peníze v případě veřejných společností a zároveň soukromých firem, kde působí.

Při bližším seznámení se s firmami, kde Lipmann vykonává statutárního zástupce se objevují souvislosti ukazující na vzájemnou provázanost současných chomutovských a dalších politiků a soukromých společností, které se podílejí na tocích veřejných peněz, kde působí další politici i z Nového Severu jako dodavatelé nebo zadavatelé veřejných zakázek.

zdroj: hlidacstatu.cz, zdroj foto: Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *